
Цемент - штучна неорганічна гідравлічна в'язка речовина. Є одним із головних будівельних матеріалів. Коли цемент взаємодіє з водою - стає пластичною масою, а потім твердіє як камінь. Переважно застосовується для виготовлення бетону та будівельних розчинів. Цемент набирає міцність у вологих умовах, так як є гідравлічним в'яжучим, чим суттєво вирізняється від інших мінеральних в'яжучих - (гіпсових, вапна), які можуть твердіти лише на повітрі. За базову величину марок цементу, які позначають міцність при стиснені буде не нижчою позначеної марки (М - 200, 300, 400, 500, 600).
До цементу відносять ряд речовин, основним компонентом яких є силікат та алюмінат кальцію, що формуються в наслідок випалювання до випікання суміші сировини потрібної консистенції. До цементів належить: портландцемент, пуцолановий цемент, романцемент, шлакові цементи та інші. Основа будь-якого бетону, в'яжучий засіб для його виготовлення.
Модифікації цементу
Приклад позначення: ПЦ II/А-Ш-500 , де
ПЦ портландцемент
- II тип
- А підтип з відсотковим складом добавок 6-20 %
- Ш добавка шлак
- 500 міцність кг/см2
І — Портландцемент (ПЦ I)
II — Портландцемент з добавками (ПЦ II / А-Ш, ПЦ II / Б-Ш, ПЦ II-П, ПЦ II-З, ПЦ II-В, ПЦII / А-К, ПЦII / Б-К)
мінеральні добавки
(Ш- шлак, П — пуцолан, З — зола виносу, В — вапняк, К — композиція мінеральних добавок)
- Підтип А — відсотковий склад добавок від 6 % до 20 %,
- Підтип В — процентний склад добавок від 21 % до 35 %
III — Шлакопортландцемент (ШПЦ III / А, ШПЦ III / Б)
- Підтип А — процентний склад клінкеру від 35 % до 64 %,
- Підтип В — процентний склад клінкеру від 20 % до 34 %
Зазвичай цемент використовується у суміші з піском. Дають 3-5 частин маси піску від однієї частини цементу. Утворюється тістоподібна маса яка називається - цементним розчином. Така маса через певний проміжок часу перетворюється в тверду речовину подібну каменю.
Якщо змішати цементний розчин з каменем та гравієм утвориться бетон. Залізобетон він стане тоді, коли наповнили каркас з металевої арматури цементним розчином. Бетон (цементний розчин) дуже добре зв'язується по металу та має такий самий показник коефіцієнту теплового розширення, разом з тим бетон володіє високим опором до стиснення, а металоконструкція - до розтягу. Залізобетон і бетон володіють високою міцністю. Вони широко застосовуються при будівництві складних конструкцій: гідроелектростанцій, каналів, мостів, заводських корпусів та звичайних житлових будівель.
Ціна на цемент в Житомирі
- СУПЕРЦЕМ (Подільський цемент);
- ІФЦЕМ (Івано-Франківськ цемент);
- ДІКЕРГОФ (Волиньцемент);
- АДОЧІМ (Турецький цемент);
- БУРСА (Турецький цемент);
- ВЕЗИРХАН (Турецький цемент).
Якщо Ви шукаєте де
купити цемент в Житомирі, Новоград-Волинському, Овручі, Олевську, Пулинах,
Баранівці, Ружині, Новій
Боровій, Лугинах, Білокоровичах, Першотравневому, Мирополі, Чуднові, Корнині,
Червоному, Бердичеві, Романові,
Черняхові, Іршанську, Козятині, Калинівці, Полонному, Макарові, Брусилові, Радомишлі, Києві, Малині, Довбиші, Хорошеві, Попільні, Андрушівці,
Народичах, Ємільчино, Любарі, Коростені - звертайтесь
в БудМарт, де оперативно виконають Ваше замовлення.